Dyżur dr. hab. Tomasza Nowaka

Dr hab. Tomasz Nowak w pierwszym tygodniu sesji dyżurował będzie w środę 29 stycznia w godz. 9.45-11.15 w sali nr 2. W drugim tygodniu sesji konsultacje we wszelkich sprawach poprzez e-mail.

Zaproszenie na sesję „Nieznane a warte poznania”

Szanowni Państwo,
Koło Naukowo-Artystyczne Wydziału Kompozycji i Teorii Muzyki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina ma zaszczyt zaprosić do udziału w kolejnej Ogólnopolskiej Sesji Naukowej Nieznane a warte poznania, która odbędzie się w dniach 27-28.04.2020 w siedzibie UMFC w Warszawie. (więcej…)

Harmonogram zimowej sesji egzaminacyjnej 2019/2020

28.01 – Historia muzyki średniowiecza, pokój C22, godz. 9.00-19.00
29.02 – Tradycyjne europejskie i pozaeuropejskie formy teatralne i parateatralne, sala 2, godz. 9.45-11.15
29.01 – Historia muzyki XIX w., ćw., zaliczenie, sala 3, godz. 10.30-12.30
30.01 – Historia muzyki antyku, sala 3, godz. 13.15-15.15
(więcej…)

ORFEO.TV

Nowo powstały serwis internetowy ORFEO.TV, poświęcony muzyce poważnej, a w szczególności operze, operetce i musicalowi, poszukuje studentów muzykologii do współpracy. Oferuje także możliwość odbycia praktyk zawodowych. Zainteresowanym osobom dalszych informacji w tej sprawie udzieli dr hab. Agnieszka Leszczyńska.

Zaproszenie na koncert „Karawitan – gamelan i taniec”

Warszawska Grupa Gamelanowa oraz studenci Instytutu Muzykologii UW uczestniczący w warsztatach gamelanu zapraszają na koncert Karawitan – gamelan i taniec, który odbędzie się w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich 26 stycznia (niedziela) 2020 o godz. 16.30.
Wstęp wolny.

Wybory 2020 na UW

Wiosną 2020 roku na Uniwersytecie odbędą się m.in. wybory rektora uczelni na kadencję 2020-2024, a także wybory członków Senatu UW. Wcześniej odbędą się wybory członków Kolegium Elektorów, którzy wybiorą rektora. O terminach zebrań wyborczych w poszczególnych okręgach będą informowały właściwe komisje wyborcze. (więcej…)

Uwaga studenci I roku!

Przypominamy o obowiązku ukończenia szkolenia BHP.
Jednocześnie informujemy, że pierwszy termin szkolenia został właśnie otwarty. Szczegółowe informacje przekazuje załączone pismo (czytaj więcej…)

Kampania równościowa na UW

Kampania społeczna „Równoważni” skierowana jest do społeczności Uniwersytetu Warszawskiego.
Jej celem jest zdecydowane podkreślenie, że w Uniwersytecie Warszawskim nie ma miejsca na dyskryminację oraz, że osoby, które jej doświadczają, znajdą wsparcie na uczelni. Na Uniwersytecie Warszawskim staramy się tworzyć przestrzeń wolną od wszelkiej dyskryminacji, taką w której każdy może czuć się bezpiecznie.
Społeczność Uniwersytetu Warszawskiego jest różnorodna na wiele sposobów, (więcej…)

Zniżki na bilety

Miło nam poinformować, że Dyrekcja Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie wyraziła zgodę na udzielenie 75% zniżek na bilety studentom muzykologii ze wszystkich ośrodków akademickich w kraju.