Praktyki zagraniczne dla studentów UW podczas Światowej Wystawy Expo 2020 w Dubaju

Szanowni Państwo,
Uniwersytet Warszawski we współpracy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu w najbliższym czasie rozpocznie rekrutację studentów UW do programu praktyk zagranicznych podczas Expo w Dubaju (https://expo.gov.pl/).
Realizacja praktyk zagranicznych podczas Expo2020.Dubai umożliwia zdobycie międzynarodowego doświadczenia podczas największego wydarzenia gospodarczego świata. Studenci będą mieli możliwość odbycia trzymiesięcznych, płatnych praktyk zagranicznych w Dubaju. Zakwalifikowani studenci otrzymają: zakwaterowanie w Expo Village, bilety lotnicze na trasie Warszawa – Dubaj – Warszawa, pokrycie kosztów badań lekarskich w zakresie medycyny pracy, ubezpieczenie NNW i KL, stroje (3 komplety na osobę) oraz opiekę Opiekuna Praktyk.
We wtorek, 20 kwietnia 2021 o godz. 14:30 odbędzie się spotkanie informacyjne dla studentów Uniwersytetu Warszawskiego z przedstawicielami PAIH. Podczas spotkania zostanie zaprezentowana idea Światowej Wystawy Expo 2020 w Dubaju oraz założenia praktyk zagranicznych.
Żeby wziąć udział w spotkaniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy: https://bit.ly/3dTJY6O. Link do spotkania zostanie przesłany po otrzymaniu formularza zgłoszeniowego.
Dodatkowe informacje na stronie internetowej: https://portal.uw.edu.pl/web/biuro-karier/praktyki-dubaj-expo
Facebook: https://bit.ly/2ONZnNB
Twitter: https://bit.ly/2OPQJy4
Wydarzenie na Facebooku: https://bit.ly/32ccsTI
Za realizację projektu odpowiada Biuro Karier UW, a koordynatorem jest p. Karolina Oleszkin (email: biurokarier@uw.edu.pl)
Plakat i dodatkowe informacje

19. Letnia Szkoła Wyszehradzka, Kraków – Rekrutacja trwa!

Szanowni Państwo,

w imieniu Stowarzyszenia Willa Decjusza przekazujemy zaproszenie na 19. edycję Letniej Szkoły Wyszehradzkiej, która w tym roku odbędzie się w dniach 5-15 lipca w Centrum Pałacowo-Parkowym Willa Decjusza.
Rekrutacja trwa do 19 kwietnia:  https://forms.gle/zYVujG65yWAyZ68BA   
Szczegóły: Wersja polska i wersja angielska
Strona na Facebooku: https://www.facebook.com/VisegradSummerSchool
Pytania prosimy kierować pod adres: summerschool@villa.org.pl

 

 

XII Ogólnopolski Zjazd Studentów Muzykologii

Szanowni Państwo,
XII Ogólnopolski Zjazd Studentów Muzykologii odbędzie się w dniach 19–20 maja br. w Opolu.
Katedra Muzykologii Uniwersytetu Opolskiego serdecznie zaprasza do zgłaszania tematów referatów. Tegoroczny Zjazd Studentów Muzykologii odbędzie się w ramach większego wydarzenia „VI Tydzień Muzykologii UO” (17–22 maja 2021 r.). Gościem specjalnym Zjazdu będzie prof. Jasmina Talam (Akademia Muzyczna w Sarajewie) – światowej sławy etnomuzykolog, która wygłosi wykład inauguracyjny. Zaplanowano także szereg dodatkowych wydarzeń naukowych oraz kulturalno-artystycznych.
Szczegóły wydarzenia oraz Formularz zgłoszeniowy

Zaproszenie

Szanowni Państwo,
Koło Artystyczno-Naukowe Wydziału Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku zaprasza na XII Ogólnopolską Sesję Naukową Idee muzyki – ideologie w muzyceHydroinspiracje w muzyce XX i XXI wieku, która odbędzie się 22 maja 2021 r. w formie zdalnej.
Wszystkich uczestników Sesji (zarówno prelegentów, jak i słuchaczy) obowiązuje rejestracja poprzez formularz: https://forms.gle/D7y3KBDJugmEJZBf8. Termin zgłoszeń uczestników czynnych: do 5 maja 2021 r. Termin rejestracji słuchaczy: 19 maja 2021 r.
Szczegóły

Tydzień Muzykologii w Opolu

Szanowni Państwo,
Przekazujemy zaproszenie opolskiej muzykologii na Tydzień Muzykologii (17-22.05.2021), podczas którego odbędą się trzy konferencje naukowe: organoznawcza, XII Ogólnopolski Zjazd Studentów Muzykologii oraz konferencja „Unisono w wielogłosie” poświęcona muzyce popularnej. Wydarzeniom będą towarzyszyć koncerty i inne atrakcje, m. in. warsztaty muzyki gospel, a także wykład prof. Jasminy Talam (Akademia Muzyczna w Sarajewie) Music in diaspora: The example of Bosnians in Sweden (19.05.2021, godz. 11:15-12:45) oraz warsztaty wokalne Bosnian Vocal Folk Music Tradition (21.05.2021, godz. 10:00-12:00).
Szczegóły na muzykologia.uni.opole.pl oraz tu.

Wybory do Rady Naukowej Dyscypliny Nauki o Sztuce

Szanowni Państwo,
Wydziałowa Komisja Wyborcza Wydziału Nauk o Kulturze i Sztuce zawiadamia, że w dniach 7-12.01.2021 odbędą się wybory do Rady Naukowej Dyscypliny Nauki o Sztuce w kurii samodzielnych pracowników naukowych kurii innych nauczycieli akademickich.

Zebrania wyborcze odbędą się w formie zdalnej. Zgłoszenia kandydatur od pracowników niesamodzielnych należy wysyłać na adres agolebiowska@uw.edu.pl, natomiast pracowników samodzielnych należy zgłaszać na adres w.glowacki@uw.edu.pl.
Kuria pracowników samodzielnych
Kuria pracowników niesamodzielnych
Formularz zgody kandydata/kandydatki

Kampania równościowa na UW

Kampania społeczna „Równoważni” skierowana jest do społeczności Uniwersytetu Warszawskiego.
Jej celem jest zdecydowane podkreślenie, że w Uniwersytecie Warszawskim nie ma miejsca na dyskryminację oraz, że osoby, które jej doświadczają, znajdą wsparcie na uczelni. Na Uniwersytecie Warszawskim staramy się tworzyć przestrzeń wolną od wszelkiej dyskryminacji, taką w której każdy może czuć się bezpiecznie.
(więcej…)