że najbliższy dyżur dr hab. Iwona Lindstedt, prof. ucz. odbędzie się we czwartek (2 lutego br.) w godz. 14.30–15.30.
że najbliższy dyżur dr hab. Iwona Lindstedt, prof. ucz. odbędzie się we czwartek (2 lutego br.) w godz. 14.30–15.30.
Drogie Studentki, Drodzy Studenci,
uprzejmie informuję, że rejestracja na muzykologiczne zajęcia kierunkowe odbędzie się poprzez usosweb w dwóch turach:
I TURA: 03.02.2023 od godz. 21:00 – do godz. 23:59 10.02.2023
II TURA: 21.02.2023 od godz. 09:00 – do godz. 23:59 10.03.2023
Jednocześnie przypominam, że rejestracja na zajęcia ogólnouniwersyteckie trwa od 23.01.2023 do 14.03.2023! W ramach tej rejestracji można zapisać się także na ogólnouniwersyteckie zajęcia Instytutu Muzykologii:
3106-AllChopin-OG – All you need to know about Fryderyk Chopin
3106-KASTR-OG – Bogowie opery. Kastraci na scenach operowych Europy
3106-InKlawXIX-OG – Instrumenty klawiszowe XIX w.
3106-NOCM-OG – Kosmiczna Noc Muzeów w Żelazowej Woli. Organizacja wydarzenia kulturalnego w praktyce
3106-LiM-OG – Literatura i muzyka
3106-MUSPRACT2-OG – Musica practica 2
3106-MUSPRACT4-OG – Musica practica 4
3106-RISM-OG – Międzynarodowy Katalog Źródeł Muzycznych (RISM) – wprowadzenie
3106-MIH-OG –Muzyczne imaginarium humanizmu
3106-JAWOR-OG – Niestabilna rewolucja – teoria muzycznego myślenia Bolesława Jaworskiego (1877–1942)
3106-PraMR-OG – Praktyka muzyki renesansu
3106-PreHi-OG – Pre-historia opery. Muzyka sceniczna we włoskim renesansie
3106-2WPTP-OG – Warsztaty pieśni tradycyjnych z Poniemnia
3106-WestM-OG – Western Musical Instruments from the Middle Ages to Modern Times
Obejrzyj prezentację, żeby dowiedzieć się o procedurze składania podań, terminach rejestracji i dokonywania podpięć; znajdują się tu także przydatne linki i kontakty. Pobierz
Przypominamy, że w związku z par. 6 ust. 2 pkt. 7 Regulaminu Studiów UW nt. Uznania przedmiotu / etapu studiów:
Uznanie przedmiotu jest równoznaczne z przepisaniem przedmiotu i oceny za ten przedmiot do karty toku studiów.
W tym przypadku nie należy rejestrować się na przedmiot dostępny w ramach aktualnej oferty przedmiotów na UW.
W przeciwnym wypadku Państwo będą zobowiązani do uczęszczania na ten przedmiot i zaliczenia go.
Ponieważ decyzja Dziekana może być negatywna, warto odpowiednio wcześnie przemyśleć kwestię złożenia podania o uznanie przedmiotu, tak aby w razie decyzji negatywnej zdążyć z rejestracją na przedmiot konieczny do zaliczenia etapu/toku.
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej “Muzyka w refleksji naukowej”, która odbędzie się w formie online 15 czerwca 2023 roku.
Muzyka, dźwięki i melodie towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów. Muzyka wspiera ludzkość zarówno podczas wydarzeń radosnych, jak i smutnych, wpływa na emocje, samopoczucie, a nawet zdrowie. Nic więc dziwnego, że dźwięk jest tak często badany przez przedstawicieli nauk humanistycznych, społecznych, jak i medycznych. Zapraszamy Państwa do udziału w Konferencji, podczas której poruszymy zagadnienia dotyczące m.in. wpływu muzyki na organizm, w tym na procesy psychologiczne i fizjologiczne, odbiór obrazu przez człowieka np. w sztuce filmowej czy wyrazów dźwiękonaśladowczych zawartych w poezji i prozie na czytelnika.
Celem konferencji jest wymiana doświadczeń, próba wskazania nowych obszarów badawczych, integracja środowiska naukowego oraz dyskusja na temat roli muzyki w życiu człowieka. Wydarzenie kierowane jest do pracowników naukowych, doktorantów, studentów, a także praktyków bezpośrednio zajmujących się muzyką.
I tura rejestracji uczestnictwa w Konferencji trwa do 28 lutego 2023 roku. Więcej informacji na temat Konferencji oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej: https://fundacja-tygiel.pl/muzyka/
Książką abstraktów wystąpień uczestników poprzedniej edycji Konferencji: https://bc.wydawnictwo-tygiel.pl/publikacja/74CA4CBF-469E-ACB1-099D-6384B8EEA8FA
Szanowni Państwo,
przekazujemy zaproszenie na konferencję poświęconą polskiej kulturze popularnej. Będzie to czwarte spotkanie z cyklu: „Wokół fenomenu kulturowego”. W tym roku rozważania poświęcone będą komiksom Janusza Christy. Wszystkie niezbędne informacje oraz e-mail kontaktowy znjaduje się w zaproszeniu.
Koło Naukowe Dziennikarstwa i Krytyki Muzycznej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi zaprasza do uczestnictwa w 5. Konferencji Naukowej „Muzyka – Media – Marketing”: Dziennikarstwo i krytyka muzyczna. Przeszłość – teraźniejszość – perspektywy, która odbędzie się w formule hybrydowej (online i stacjonarnie) w dniach 21-22 marca 2023 roku.
Pierwszego dnia swoje referaty przedstawią zaproszeni goście. Drugiego dnia głos przejmą studenci i doktoranci, których zachęcamy do prezentacji swoich referatów mieszczących się w zaproponowanych tematycznych ramach. Choć w swojej pięcioletniej historii Konferencja po raz pierwszy otrzymała bardziej sprecyzowany temat, nie zamykamy się na kwestie związaną z szeroko rozumianą obecnością muzyki w mediach i jej realiach marketingowych.
Czynne uczestnictwo w wydarzeniu należy zgłosić drogą mailową (pkw@amuz.lodz.pl) do 6 lutego 2023 roku. Zgłoszenie musi zawierać: imię i nazwisko, afiliację (nazwa uczelni i wydziału), nazwę kierunku, specjalności, rok i stopień studiów, tytuł wystąpienia oraz abstrakt referatu w języku polskim. Uczestniczki i uczestnicy czynni są zobowiązani do przesłania tekstu referatu drogą mailową (pkw@amuz.lodz.pl) do 26 lutego 2023 roku.
Więcej informacji o wydarzeniu na stronie internetowej uczelni: https://www.amuz.lodz.pl/pl/wydarzenia/5-konferencja-naukowa-muzyka-media-marketing