Kampania równościowa na UW

Kampania społeczna „Równoważni” skierowana jest do społeczności Uniwersytetu Warszawskiego.
Jej celem jest zdecydowane podkreślenie, że w Uniwersytecie Warszawskim nie ma miejsca na dyskryminację oraz, że osoby, które jej doświadczają, znajdą wsparcie na uczelni. Na Uniwersytecie Warszawskim staramy się tworzyć przestrzeń wolną od wszelkiej dyskryminacji, taką w której każdy może czuć się bezpiecznie.
Społeczność Uniwersytetu Warszawskiego jest różnorodna na wiele sposobów, jednak wszystkich łączy to, że jesteśmy równoważni. Podstawowym źródłem informacji o sposobach przeciwdziałania dyskryminacji na UW i budowaniu równościowego klimatu jest uniwersytecka strona internetowa www.rownowazni.uw.edu.pl.
Znaleźć tam można przydatne informacje o instytucjach wsparcia, działaniach edukacyjnych i inicjatywach równościowych, a także Poradnik Antydyskryminacyjny, z którego dowiedzieć się można czym są dyskryminacja pośrednia i bezpośrednia, oraz czym się różni molestowanie od molestowania seksualnego.
Kampania jest częścią działań realizujących program Europejskiej Karty Naukowca i strategii HR Excellence in Research na UW. Strategia zakłada realizację działań w obszarze równego traktowania i zwiększenia wiedzy i świadomości w dziedzinie antydyskryminacji.

Wszystkie materiały są dostępne tu.

Biuro Promocji, Uniwersytet Warszawski

Data publikacji: 14/10/19