Opiekun naukowy: dr Aneta Markuszewska

Zarząd OKN (od stycznia 2017 r.):

• Wiceprezes ds. organizacji: Jędrzej Mróz
  • Wiceprezes ds. promocji: Beata Linder-Kopiecka

FB: https://www.facebook.com/OperoweKoloNaukowe/

Krótka historia i opis działalności

Operowe Koło Naukowe powstało w roku akademickim 2015/2016 jako samodzielna naukowa komórka zrzeszająca miłośników opery w szerokim znaczeniu tego słowa. Przybliża operę każdemu, w sposób zrozumiały i ciekawy; pomaga spojrzeć na nią zarówno z perspektywy historycznej, jak i czysto muzycznej.

Od 2016 roku Operowe Koło Naukowe podjęło współpracę z warszawską Biblioteką „Przy Zawiszy”. Do tej pory odbyły się dwa wspólne spotkania.

Koło jest także otwarte na współpracę z innymi organizacjami – zarówno studenckimi, jak i instytucjami kulturalnymi, którym bliskie są opera i popularyzacja tej wyjątkowej sztuki.

Cele i misja
  • popularyzacja sztuki operowej
  • pogłębianie wiedzy o muzyce
  • poznanie ciekawych perypetii życiowych śpiewaków i kompozytorów