Opiekun naukowy: dr hab. Szymon Paczkowski

Spotkania:

Koło Naukowe Historii Muzyki skupia studentów Muzykologii (choć jest otwarte również na przedstawicieli innych kierunków) zajmujących się szeroko pojętą historią muzyki. Zainteresowania członków są bardzo różnorodne i obejmują takie dziedziny jak: historia form, gatunków i stylów muzycznych; analiza muzyczna; historia wykonawstwa i recepcji muzyki, historia instrumentów. Niektóre projekty Koła wymagają także badań interdyscyplinarnych.

W ramach Koła powstały dotychczas następujące sekcje tematyczne:

• muzyki barokowej,
  • muzyki XX wieku,
  • muzyki popularnej,
  • opery,
  • organologiczna.

Znajdź nas na Facebooku

Prezentujemy referaty wygłoszone podczas IV Ogólnopolskiego Zjazdu Studentów Muzykologii (Warszawa, 6-9 maja 2012 roku) w opracowaniu redakcyjnym Iwony Lindstedt, Hanny Winiszewskiej, Marcina Boguckiego i Marcina Krajewskiego.

Tom pokonferencyjny