Przegląd Muzykologiczny (okładka)Rocznik Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego – stanowi naukowe forum tej największej polskiej placówki muzykologicznej.

Głównym celem czasopisma jest prezentacja osiągnięć badawczych pracowników wszystkich zakładów Instytutu, jak też jego doktorantów i studentów. Tematyka publikowanych tekstów obejmuje zakres historii muzyki powszechnej i polskiej (od średniowiecza do XX wieku), teorii i estetyki muzyki, akustyki, antropologii i archeologii muzycznej oraz etnomuzykologii polskiej i obcej. Odrębny dział czasopisma odzwierciedla międzynarodową współpracy Instytutu – poprzez publikację wykładów gości zagranicznych. Będą czasopismem środowiskowym, „Przegląd Muzykologiczny” adresowany jest zarazem do szerszego kręgu czytelników w kraju i za granicą zainteresowanych problematyką poszczególnych dziedzin współczesnej muzykologii.

Opublikowane roczniki:
„Przegląd Muzykologiczny", nr 10, Warszawa 2015 spis treści